Brukte tøybleier fram til Ed var 1 3/4 år. Då tok me ei pause pga flytting og lite overskudd, og då eg skulle byrje med tøybleier igjen nekta han! Då var han over to år og sto hjulbeint og ropte «ta av den bleia! Ta av den bleia!» Haha! Då hadde han blitt vant til tynne Libero, gitt! Så no ligg tøybleiene i hylla og skal selges etterkvart.
Haha! De er jo litt tjukkere enn engangsbleier, så kan godt forstå at han protesterte! O har ikke protestert noe foreløpig, så satser på at det går bra
This is good news, what a good decision!
I don’t have kids, but if I did I would definitely try this option.
On the same line, I’ve switched from tissues to handkerchiefs this year and am very happy about that. Maybe one day they’ll get subsidized, too
Jeg vil helt klart prøve å bli fortrolig med tøybleier, når den tid kommer. I mellomtiden vil jeg tipse alle jenter og damer om å bruke en menstruasjoneskopp. For eksempel Mooncup. Det er langt billigere, langt mer miljøvennlig, bedre for kroppen din (i hvert fall sammenliknet med tamponger) og, mener i det minste jeg, langt mer behagelig enn både tamponger og bind.
Dette tiltaket er så bra! Jeg skulle virkelig, virkelig gjerne brukt tøybleier, men vi har ikke mulighet til å ha egen vaskemaskin og er henvist til fellesvaskeri. Klesvask blir derfor tatt bare ca hver 14. dag, og da sier det seg selv at tøybleier blir umulig.
Jeg håper ihvertfall at tiltak som dette kan føre til at tøybleier blir et mer naturlig valg for flere, og ikke blir sett på som noe sånt «alternativt» for frikete miljøvernere og hippier!
Vi skal forsøke oss med tøybleier fra starten av med neste lille som er på vei. Gleder meg til å slippe søpleberget som blir med engangs. Og det var faktisk tilskudd i kommunen vi nå bor i som gjorde at vi forsøkte med førstemann. Så veldig bra tiltak fra Oslo!
Eg er berre vand til papirbleier på småsysken, men trur eg godt kunne tenkt meg å slå eit ganske stort slag (innsåg eg no) for miljøet om eg skulle få eigne krabatar.
Vi brukte også brettebleier først, synes det var supert i starten. Nå bruker vi også lommebleier, synes det fungerer enda bedre enn alt-i-ett Tøybind og mooncup er også kjempebra!
Anja
11:51, 09 nov 2014Brukte tøybleier fram til Ed var 1 3/4 år. Då tok me ei pause pga flytting og lite overskudd, og då eg skulle byrje med tøybleier igjen nekta han! Då var han over to år og sto hjulbeint og ropte «ta av den bleia! Ta av den bleia!» Haha! Då hadde han blitt vant til tynne Libero, gitt! Så no ligg tøybleiene i hylla og skal selges etterkvart.
Ine
22:39, 09 nov 2014Haha! De er jo litt tjukkere enn engangsbleier, så kan godt forstå at han protesterte! O har ikke protestert noe foreløpig, så satser på at det går bra
Marion
20:34, 09 nov 2014This is good news, what a good decision!
I don’t have kids, but if I did I would definitely try this option.
On the same line, I’ve switched from tissues to handkerchiefs this year and am very happy about that. Maybe one day they’ll get subsidized, too
Anna
22:44, 09 nov 2014Jeg vil helt klart prøve å bli fortrolig med tøybleier, når den tid kommer. I mellomtiden vil jeg tipse alle jenter og damer om å bruke en menstruasjoneskopp. For eksempel Mooncup. Det er langt billigere, langt mer miljøvennlig, bedre for kroppen din (i hvert fall sammenliknet med tamponger) og, mener i det minste jeg, langt mer behagelig enn både tamponger og bind.
marire
10:34, 12 nov 2014Støtter denne! Menskopp er verdt et forsøk!
Jentungen
12:34, 10 nov 2014Dette tiltaket er så bra! Jeg skulle virkelig, virkelig gjerne brukt tøybleier, men vi har ikke mulighet til å ha egen vaskemaskin og er henvist til fellesvaskeri. Klesvask blir derfor tatt bare ca hver 14. dag, og da sier det seg selv at tøybleier blir umulig.
Jeg håper ihvertfall at tiltak som dette kan føre til at tøybleier blir et mer naturlig valg for flere, og ikke blir sett på som noe sånt «alternativt» for frikete miljøvernere og hippier!
Ine
14:19, 10 nov 2014Da skjønner jeg veldig godt at det ikke er et alternativ. Enig med deg, håper dette gjør at flere får øynene opp for tøybleier
Anna
17:25, 10 nov 2014Vi skal forsøke oss med tøybleier fra starten av med neste lille som er på vei. Gleder meg til å slippe søpleberget som blir med engangs. Og det var faktisk tilskudd i kommunen vi nå bor i som gjorde at vi forsøkte med førstemann. Så veldig bra tiltak fra Oslo!
Frøken Nordbygdene
19:53, 13 nov 2014Eg er berre vand til papirbleier på småsysken, men trur eg godt kunne tenkt meg å slå eit ganske stort slag (innsåg eg no) for miljøet om eg skulle få eigne krabatar.
Rebecca
20:23, 14 nov 2014Vilket bra initiativ! Heja Oslo! <3
Bumgenius
09:36, 16 nov 2014Jeg bruker tøybleier på min unge. Først brettebleier, nå lommebleier. Kjøpte de fleste brukt.
Jeg ble glad da jeg hørte om den nye tilsluddordningen. Skal forte meg å kjøpe inn noen ekstra før han fyller to år om litt.
Selv bruker jeg tøybind og mooncup.
Ine
19:07, 16 nov 2014Vi brukte også brettebleier først, synes det var supert i starten. Nå bruker vi også lommebleier, synes det fungerer enda bedre enn alt-i-ett
Tøybind og mooncup er også kjempebra!